Segítsetek! Melyik vaj mire jó? Mi a különbség a márkázott, tea, sima vaj között? De a lényeg, Ti melyiket használjátok sütéshez? Én eddig a drágább vajat vettem, de vajon jó az olcsóbb is? Melyik típus, hány százalékos? Köszi a segítséget :)
Most amúgy van egy kis nyugi, így éppen kerti-tervet készítek. Nekem mindenre - is - van tervem, erre eddig még nem volt, úgyhogy ezen sürgősen változtatni kell.
A kertben - is - annyi mindent szeretnék csinálni, de tudom, nem lesz mindenre idő/pénz, így ezt is bele kell kalkulálni és ebben is terv szerint kell haladni. Több pénz jut rá, mint eddig, de nem szeretném felborítani a ház felújítási terveket azzal, hogy a fizetésemet a kertészetben hagyom, tehát a költséghatékonyság az első szempont, abban meg úgyis jó vagyok.
Mivel nagyon nagy kertünk van (2000 m2), így praktikusnak tűnt felosztani és úgy haladni tovább. A kert első harmadával kezdtem, ez idén is így marad. Ez a rész maga egyenlő mások egész kertjének méretével, szóval itt is van mit tenni. Eddig a virágokat részesítettem előnyben és jól sikerült, mert rengeteg virág van ott, de árnyék nincs, így idén már szeretnék fákat (örökzöldeket) is beszerezni ide, árnyékolás és madárlakás célból. Na meg azért, mert imádom az örökzöldeket, amik télen is gyönyörködtetik a szemeket.
Tegnap nézelődtem Megyeri Szabolcs oldalán - pilisen van a kertészete és ingyen kiszállít, csodálatos dolgai vannak, minden - is - kell onnan...
A közvetlen a ház előtt "igazi" kiskertben a kerítésen lévő borostyán részleget (ami a földön is vonult már...) eléggé szépen sikerült már lepusztítani, ez idén is kiemelt feladatunk közé tartozik - nagyon oda kell figyelni a kordában tartására, mert bizony volt, hogy a kis vályogházam falát áttörve beköszönt a hálóba...
Emellett ott van egy orgona bokor sok kis hajtással, őket fogom sövénynek átültetni.
Amit tavaly onnan kiástam és átültettem tearózsát, azt vettem észre, hogy maradhatott a földben valami, mert hiába vettem ki egy óriási tövet, a helyén új tearózsa hajtás tűnt fel. Értékelem a kitartását és hűségét, hihetetlen, hogy mit kibírt ez a csodálatos növény - idén őrá is kiemelten figyelni fogok.
Sajnos az ottani gyönyörű, illatos rózsám tavaly egyik napról a másikra meghalt, őt még ki kell szednünk.
Ja, ami fontos még, hogy nagyon fogok vigyázni továbbra is a kertben lévő vadvirágokra is. Nagyon szépek.
Több minden van, ami az évek folyamán elszaporodott a kertben, így saját szaporulatból is gazdálkodhatok - terveim szerint a hátsó kertrészen kisebb növénycsoportosulásokat fogok létrehozni.
Ezen kívül idén februárban elindítjuk a házi panelprogramunkat és beszerezzük az első 2-2 fecskefészkünket (füsti-molnár). Imádnám, ha visszaköltöznének hozzánk a fecskék.
Utána hónapra beosztva kapnak a denevérek is házikót és a többi madárkának is teszünk majd ki a fákra ilyen-olyan lakkandikat - ha már egy kisebbfajta erdővel rendelkezünk, használjuk ki.
Most éppen azzal foglalatoskodok, hogy összeírom, hogy mit szeretnék ültetni (zöldség, fűszernövény) és okosítom magamat az internetről, hogy mikor kell ültetni, mit lehet egymás mellé és mit nem ésatöbbi, ésatöbbi. Nem könnyű feladat, de szeretem a kihívásokat.
Hoztam még néhány képet. :)
Saját rozmaring és csili
kreatívkodás, nyári estékre
gyere már tavasz...
egyik vadvirágom
Ő is saját!
Eperfáink ajándéka
Táskában a petrezselyem...
Kiömlött a mézike... imádom
Ő az a rózsa, aki meghalt... nagyon sajnálom :(
Ez még egy 2004-es kép, itt is látszik, hogy milyen gyönyörű szép nagy volt.. felette látszanak a fecskefészkek is.. sajnos a verebek kiüldözték a fecskéket, akik már utána nem jöttek vissza.. tavalyelőtt vertük le az elhagyott lakásokat, helyettük szeretnénk újakat feltenni...
még vadvirág...